خشکبار

میوه خشک یا تازه؟ کدام بهتر است؟

  میوه یک ماده خوراکی است که به دو نوع خشک یا گیاه گلدار دیده می شود و دانه یا دانه هایی را در بر می گیرد بنابراین زردآلو، موز و انگور و همچنین غلاف باقلا، دانه های ذرت، گوجه فرنگی، خیار، بلوط و بادام همگی از نظر فنی میوه هستند اما معمولا این اصطلاح به ماده های شیرین و آبدار یا خمیری محدود هستند.

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه


  اطلاعات زیادی در مورد میوه خشک وجود دارد که این اطلاعات بسیار متناقض است بعضی شنیده ها حاکی از این است که میوه خشک یک میان وعده مغذی و سالم است در حال که برخی دیگر با این نظر مخالفت می کنند.

به طور کلی میوه خشک میوه است که تقریبا تمام محتوای آب آن از طریق روش های خشک کردن حذف شده است و در طی این مسیر میوه دچار انقباض می شود و یک میوه کوچک و خشک باقی می ماند که کشمش رایج ترین آنهاست و بعد از آن خرما، آلو، انجیر و زردآلو هستند البته انواع دیگری از میوه های خشک در دسترس هستند. میوه های خشک را نسبت به میوه های تازه به مدت طولانی تری می توان نگهداری کرد و می تواند یک میان وعده مناسب و مفید باشد.

تاثیر میوه خشک بر سلامتی

به طور کلی میوه خشک یک منبع بسیار عالی از ترکیبات گیاهی مفید و موثر برای بدن می باشد که یکی از این ترکیبات آنتی اکسیدان قوی است. آنتی اکسیدان ماده ایست که از انجام اکسیداتیو در بدن پیشگیری می کند و رادیکال های آزاد را از بین می برد و سلامت عمومی بدن انسان افزایش پیدا می کند.
همچنین چندین مطالعه نشان داده است افرادی که میوه خشک می خورند در مقایسه با افرادی که نمی خورند وزن کمتری دارند و مواد مغذی بیشتری دریافت می کنند.

میوه خشک ماده ای دارای قند طبیعی
به طور کلی میوه ها حاوی مقادیر قابل توجهی قند طبیعی می باشند اما در میوه های خشک آب میوه حذف شده است و از این رو تمام قند و کالری را در یک بسته بسیار کوچک تر متمرکز می شود به همین خاطر میوه های خشک حاوی کالری و قند بالایی ازجمله گلوکز و فروکتوز هستند.

میوه خشک چگونه تهیه می شود؟

میوه های خشک از روش سنتی با دست آماده می شوند البته در کشورهای توسعه یافته میوه خشک با خط تولید مکانیکی تولید می شوند حال نگاهی به مراحل خشک کردن میوه می اندازیم.
1_ انتخاب مواد اولیه: میوه های خشک نیاز به مواد خام دارند و باید به یک بلوغ 90 درصدی رسیده باشند که وقتی روی سطح فشار داده می شود گودال ایجاد کند علاوه بر این باید محتوای کم آب و با قند بالا داشته باشد.
2_بریدن: میوه های آزاد و رسیده باید برش بخورند و هسته از آن ها جدا شود و بعد در سینی های چوبی قرار داده شود تا به محفظه بخور منتقلشان کنند.
3_دود کردن گوگرد: اتاق دود گوگرد ساختار بنایی و سیمانی را اتخاذ می کند این گوگرد به مدت دو ساعت باید مدام در حال سوختن باشد تا میوه به طور کامل شفاف شود.
4_خشک کردن در هوا: میوه های دودی باید به مدت 1 الی 2 روز در آفتاب بمانند و هنگامی که 50 تا 70 درصد رطوبت از بین رفت صفحات روی هم جمع می شوند و 10 روز در سایه قرار داده می شود تا رطوبت به 15 درصد کاهش بیابد.

همچنین بخوانید: چگونگی تهیه میوه خشک حبه ای

میوه خشک بهتر است یا تازه؟

به طور کلی میوه چه تازه باشد و چه خشک مغذی و مفید است و هردوی آن ها مملو از ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر هستند با این حال خشک کردن میوه ها باعث می شود که مواد مغذی و کالری زیادی در میوه متمرکز شود اگر بخواهیم مواد مغذی را مقایسه کنیم محتوای ویتامین، مواد معدنی و فیبر است که آنقدرها تفاوت ندارد اما اگر با معیار های خانگی مقایسه کنیم میوه خشک منبع بهتر و مفیدتری برای تعدادی از مواد مغذی است و از آنجایی که که در میوه های خشک آب حذف می شود کالری بیشتری دارد. سایت ارگانیک تک ارائه دهنده بهترین و سالم ترین نوع میوه های خشک است که می توانید با تهیه آن ها علاوه بر طعم فوق العاده از مواد مغذی آن ها بهره مند شوید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *